Windows Gezgini Görünümünün Farklı Bir Bağlantı İle Açılması

SharePoint’in en eski sürümlerinden bu yana kullanılmakta olan bir yöntem olsa da son dönemde gündeme gelen OneDrive, sürükle/bırak yapısı gibi daha modern ve istemci tarafında ek bir servis gereksinimi bulunmayan yöntemler nedeniyle populerliği azalan bir özellik “Open with explorer” bağlantısı. Halen ribbon üzerinde görebiliyor ve kullanabiliyorsunuz. Ribbon üzerinde yer alan bu buton aracılığı ile doğrudan ve sorunsuz olarak işlemi yapabiliyorken bazen bu butonun sahip olduğu fonksiyonaliteyi örneğin hazırlayacağınız bir web bölümü üzerindeki bir buton veya linke kazandırmak isteyebilirsiniz.

Standart bir link vermek maalesef bu konuda sizin için çözüm olmayacak. Çünkü arka planda “Access Denied” hatası alacaksınız. Bu bölümde vereceğiniz link bir UNC path’e olmak zorunda. Bu durumda ise istemci tarafındaki tarayıcınız çalıştırılabilir bir dosya için link olduğunu düşünüyor ve güvenlik gerekçesi ile bağlantının çalışmasına izin vermiyor. Bu nedenle vereceğiniz bağlantıyı aşağıdaki gibi oluşturabilirsiniz.

Bu bölümde doğrudan kütüphanenin adresini vermek yerine isterseniz kütüphane içerisindeki alt klasör isimleri ile linkinizi derinleştirebilirsiniz.

No Comments

Leave a Comment

Please be polite. We appreciate that.
Your email address will not be published and required fields are marked


This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.