Pulse Secure VPN Sonrası İnternet Bağlantısının Yavaşlaması

Eğer VPN için Pulse Secure kullanmanız gerekiyorsa benim de yaşadığım bir sorunu yaşamış olma ihtimaliniz var. İnternet bağlantınız hiç olmadığı kadar yavaş ve birçok internet sitesinde kaynakların indirilemediğini gözlemleyeceksiniz. Windows 10 Redstone 3 ve üzeri versiyonlarda ve bazı Dell ve HP model bilgisayarlarda kullanılan wireless donanımı nedeniyle yaşanabiliyor sorun. İnternet hızınızı test etmek istediğinizde download hızınızın upload hızınızın bile altında olduğunu görebiliyorsunuz.

Sorunun çözümü için iki yol önerilmiş;

Çözüm 1

Network adaptör ayarlarınıza gidin ve sağ tık ile özelliklerine gelin. Bunun için Start > Run > ncpa.cpl yazabilirsiniz. Açılan ekrandaki adaptör özelliklerinden “Juniper Network Service” yanında yer alan checkbox’ın seçili olmamasını sağlayın ve ayarları kaydedin. Sonrasında yeniden VPN yaptığınızda sorun olmadan internet hızınızı doğru bir şekilde kullanabileceksiniz.

Çözüm 2

RSC servisini disable etmek gerekiyor. PowerShell ile benzer bir işlemi yapabilirsiniz. Aşağıdaki komutu run as administrator modda açılmış bir PowerShell konsolunda çalıştırın.

Buradaki Wifi 2 adaptör isminiz. Bu ismi elde etmek için aşağıdaki komutu çalıştırabilirsiniz.

 

3 Comments

Eren

about 3 ay ago

1. Çözüm işe yaradı

Cevapla

muhammed

about 2 ay ago

Çözüm için teşekkürler.

Cevapla

ahmet

about 4 hafta ago

Teşekkürler çözüm 1 için

Cevapla

Leave a Comment

Please be polite. We appreciate that.
Your email address will not be published and required fields are marked


This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.